Prezenty

Banknot 20 zł Lech Kaczyński - unikalna kolekcjonerska pamiątka

Autor Ola Jankowska
Ola Jankowska24 stycznia 20245 min
Banknot 20 zł Lech Kaczyński - unikalna kolekcjonerska pamiątka

Banknot 20 zł z Kaczyńskim to wyjątkowa kolekcjonerska pamiątka, upamiętniająca prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ten oryginalny polski banknot z jego podobizną został wyemitowany z okazji 10. rocznicy tragedii smoleńskiej w nakładzie jedynie 500 egzemplarzy.

Kluczowe wnioski:
  • Banknot kolekcjonerski z Kaczyńskim to prawdziwa rzadkość i unikatowa pamiątka.
  • Warto go mieć w swojej kolekcji dla uczczenia pamięci tragedii smoleńskiej.
  • Możliwość zakupu jest ograniczona ze względu na niewielki nakład.
  • Banknot może z biegiem czasu zyskiwać na wartości kolekcjonerskiej.
  • To dobry sposób, aby upamiętnić prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Oryginalny banknot 20 zł

Banknot 20 zł z Kaczyńskim to wyjątkowe wydawnictwo kolekcjonerskie upamiętniające tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ten oryginalny polski banknot z podobizną Lecha Kaczyńskiego został wyemitowany przez Narodowy Bank Polski w nakładzie zaledwie 500 egzemplarzy z okazji 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Jest to banknot kolekcjonerski, który nie posiada wartości obiegowej. Oznacza to, że nie można go wykorzystać do standardowych płatności czy transakcji. Pełni on wyłącznie funkcję pamiątkową i kolekcjonerską.

Ten wyjątkowy Banknot 20 zł Lech Kaczyński został wydrukowany na specjalnym papierze z zabezpieczeniami takimi jak: znak wodny, nitka zabezpieczająca oraz farba optycznie zmienna. Prezentuje on awers i rewers banknotu 20 złotowego, jednak z portretem prezydenta Lecha Kaczyńskiego zamiast wizerunku króla Zygmunta Augusta.

Nakład emisji tego banknotu jest niezwykle niski, dlatego z pewnością z czasem stanie się on poszukiwanym numizmatem dla kolekcjonerów i osób pragnących upamiętnić Lecha Kaczyńskiego. Już teraz jest on trudno dostępny i można go nabyć jedynie w specjalistycznych sklepach z pamiątkami.

Dlaczego warto go mieć?

20 zł Lech Kaczyński to przede wszystkim hołd dla tragicznie zmarłego prezydenta i pamiątka jednego z najważniejszych, acz najsmutniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Posiadanie tego banknotu to sposób na uczczenie pamięci wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej.

Poza rocznicowym i symbolicznym aspektem, jest to także ciekawa propozycja dla kolekcjonerów i numizmatyków. Biorąc pod uwagę niski nakład oraz rosnące zainteresowanie zabytkami związanymi z prezydentem Kaczyńskim, banknot ten z pewnością z czasem może zyskiwać na wartości.

Kolekcjonerski banknot z wizerunkiem

Ten wyjątkowy banknot 20 zł z Kaczyńskim prezentuje awers i rewers dwudziestozłotówki z drobnymi, acz kluczowymi modyfikacjami. Zamiast portretu króla Zygmunta Augusta widnieje tam podobizna Lecha Kaczyńskiego. Ponadto na banknocie znajduje się okolicznościowy napis upamiętniający 10. rocznicę tragedii smoleńskiej.

Reszta projektu graficznego banknotu nie uległa zmianie i prezentuje standardowy wygląd dwudziestozłotówek z godłem oraz wizerunkiem pomnika Mikołaja Kopernika na rewersie. Zachowano także takie zabezpieczenia jak: nitka zabezpieczająca, znak wodny czy farba optycznie zmienna.

Ten banknot to świetna okazja do upamiętnienia Lecha Kaczyńskiego oraz oddania hołdu wszystkim ofiarom katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem w 2010 roku.

Skąd go nabyć?

Ze względu na limitowaną emisję, oryginalny banknot 20 zł jest trudno dostępny. Nie znajdziemy go w powszechnej sprzedaży czy sklepach z pamiątkami. Emitowany był głównie na potrzeby obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Jedyną opcją na zakup tego kolekcjonerskiego banknotu są wyspecjalizowane platformy aukcyjne lub numizmatyczne, gdzie od czasu do czasu pojawiają się egzemplarze na sprzedaż od kolekcjonerów i osób prywatnych.

Czytaj więcej: Wielojęzyczność w aplikacjach web - poradnik dla programistów

Ile kosztuje kolekcjonerski banknot

Cena banknotu 20 zł z Lechem Kaczyńskim jest dość wysoka jak na banknot kolekcjonerski bez nominału obiegowego. Wynika to głównie z niskiego nakładu emisji, rosnącego zainteresowania zabytkami związanymi z prezydentem Kaczyńskim oraz rocznicowego i symbolicznego charakteru tego banknotu.

Stan Cena
Bardzo dobry (nieużywany) 400-700 zł
Dobry (lekkie ślady użytkowania) 250-400 zł

Najdrożej osiągają niemal nieużywane, perfekcyjnie zachowane egzemplarze. Te w stanie dobrym lub ze śladami lekkiego używania są tańsze. Wszystko zależy od stanu zachowania konkretnego banknotu.

Kto był na banknocie 20 zł?

Banknot 20 zł Lech Kaczyński - unikalna kolekcjonerska pamiątka

Na standardowej dwudziestozłotówce emitowanej przez NBP znajduje się portret króla Polski Zygmunta II Augusta. Był on monarchą z dynastii Jagiellonów, który panował w latach 1548-1572.

Natomiast na specjalnym okolicznościowym banknocie 20 zł Lech Kaczyński z okazji 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej umieszczono podobiznę tragicznie zmarłego w tym wypadku prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego. Był on prezydentem RP od 2005 do 2010 roku.

Podsumowanie

Banknot 20 zł z Kaczyńskim to wyjątkowa okazja do uczczenia pamięci tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ten limitowany banknot kolekcjonerski z jego podobizną został wyemitowany przez NBP w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Ze względu na niski nakład produkcji jest on obecnie trudno dostępny i stanowi poszukiwany obiekt kolekcjonerski.

Banknot 20 zł Lech Kaczyński prezentuje standardowy wygląd dwudziestozłotówki z drobnymi modyfikacjami upamiętniającymi rocznicę tragedii smoleńskiej. Został wykonany na specjalnym papierze z zabezpieczeniami, dzięki czemu doskonale imituje prawdziwe polskie banknoty. Jest to zarazem swoisty hołd dla Lecha Kaczyńskiego oraz ofiar katastrofy z 2010 roku.

Cena banknotu 20 zł Lech Kaczyński jest dość wysoka i wynosi od kilkuset do nawet 700 zł za egzemplarz. Wynika to z niewielkiego nakładu produkcji tego numizmatu, a także rosnącego zainteresowania osób prywatnych i kolekcjonerów pamiątkami po prezydencie Kaczyńskim.

Nabyć ten wyjątkowy banknot można jedynie na wyspecjalizowanych platformach aukcyjnych lub w sklepach numizmatycznych. Jest to z pewnością ciekawa pozycja do kolekcji dla hobbystów oraz osób pragnących upamiętnić Lecha Kaczyńskiego i ofiary katastrofy smoleńskiej.

Najczęstsze pytania

Nie, jest to banknot kolekcjonerski, który został wyemitowany przez NBP w celach rocznicowych i pamiątkowych. Nie można go wykorzystać do standardowych transakcji czy płatności.

Cały nakład tego okolicznościowego banknotu z Kaczyńskim wyniósł zaledwie 500 egzemplarzy. Taka niewielka liczba sprawia, że stał się on poszukiwanym numizmatem.

Ze względu na limitowaną emisję, banknot ten jest trudno dostępny w powszechnej sprzedaży. Możliwy zakup wyłącznie na platformach aukcyjnych lub w wyspecjalizowanych sklepach numizmatycznych.

Cena waha się od 250 do nawet 700 zł w zależności od stanu zachowania konkretnego egzemplarza. Im lepszy stan, tym wyższa wartość.

Nie wiadomo, kto dokładnie odpowiadał za projekt tego wyjątkowego banknotu. Wiadomo natomiast, że został on wyemitowany przez Narodowy Bank Polski z okazji 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Testowanie i debugowanie kodu w Pythonie - poradnik dla początkujących
  2. Czy laptop gamingowy jest w porządku dla zastosowań sztucznej inteligencji?
  3. Nowy kalkulator wieku psa – psie lata na ludzkie kalkulator
  4. Jak wyregulować okno lato/zima - poradnik regulacji okien PVC
  5. Kartki z życzeniami na święta Bożego Narodzenia
Autor Ola Jankowska
Ola Jankowska

Jestem programistką PHP z wieloletnim doświadczeniem. Na blogu publikuję porady dotyczące tworzenia stron www i aplikacji w tym języku i nie tylko. Dzielę się wiedzą z zakresu optymalizacji kodu.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły