Jak zablokować kogoś na Messengerze? To pytanie zadaje sobie wielu użytkowników popularnego komunikatora od Meta. Zablokowanie kogoś na Messengerze jest dosyć prostą czynnością, choć niektórzy mają problem ze znalezieniem odpowiedniej opcji. W tym artykule wyjaśnimy krok po kroku, jak zablokować inną osobę na Messengerze oraz jakie są tego konsekwencje.
Kluczowe wnioski:- Zablokowanie kogoś na Messengerze uniemożliwia mu kontakt z Tobą.
- Możesz zablokować konkretną osobę, wpisując jej imię lub numer telefonu.
- Osoba zablokowana nie będzie widziała Twojego statusu aktywności ani obecności online.
- Zablokowanie jest proste i można je cofnąć w każdej chwili.
- Warto zablokować użytkowników, którzy przesyłają niepożądane lub obraźliwe wiadomości.
Jak znaleźć opcje blokowania w Messengerze?
Aby zablokować kogoś na Messengerze, należy najpierw odnaleźć odpowiednią opcję w ustawieniach komunikatora. Nie jest to skomplikowane, ale dla niektórych użytkowników może na początku sprawiać trudność.
Opcja blokowania konkretnych osób znajduje się w sekcji ustawień prywatności Messengera. Aby tam dotrzeć, klikamy na nasze zdjęcie profilowe w lewym górnym rogu okna Messengera. Następnie wybieramy opcję "Ustawienia i prywatność".
W ustawieniach przechodzimy do zakładki "Blokowani". Tutaj zobaczymy listę osób, które już zablokowaliśmy oraz przycisk "Dodaj do listy blokowania", za pomocą którego możemy zablokować kolejne osoby.
Gdzie jeszcze można zablokować osobę?
Oprócz opcji w ustawieniach Messengera, możemy także zablokować kogoś bezpośrednio z poziomu konwersacji. W tym celu wchodzimy w czat z daną osobą i klikamy na jej nazwę u góry okna. Z menu, które się pojawi, wybieramy "Zablokuj".
Zablokowanie kogoś w obu przypadkach daje ten sam efekt. To tylko dwie różne ścieżki prowadzące do tego samego celu.
Jak zablokować konkretną osobę w Messengerze?
Aby zablokować wybraną osobę na Messengerze, musimy po prostu wpisać jej imię i nazwisko lub numer telefonu na liście blokowania.
Kiedy wejdziemy w opcję "Dodaj do listy blokowania", Messenger poprosi nas o podanie danych kontaktu osoby, którą chcemy zablokować. Może to być imię i nazwisko znajomego z Messengera lub numer telefonu osoby spoza znajomych.
Po wpisaniu danych i kliknięciu "Zablokuj" zostanie ona dodana do listy zablokowanych kontaktów. Od tej chwili nie będzie mogła się z nami kontaktować.
Jeśli chcemy zablokować kogoś z naszej listy znajomych, możemy również kliknąć bezpośrednio w jego profil i wybrać opcję "Zablokuj".
Czy można zablokować grupę na Messengerze?
Niestety, Messenger nie pozwala na blokowanie całych grup. Możemy natomiast opuścić daną grupę, jeśli uznamy, że nie chcemy brać w niej udziału.
Jedynym sposobem na zablokowanie grupy jest zablokowanie po kolei wszystkich jej uczestników. Jest to jednak dość pracochłonne.
Jak odblokować kogoś zablokowanego w Messengerze?
Jeśli zablokowaliśmy kogoś pochopnie lub zmieniliśmy zdanie, zawsze możemy tę osobę odblokować. Jest to bardzo proste.
Wchodzimy w ustawienia Messengera, następnie w zakładkę "Blokowani". Tutaj zobaczymy listę zablokowanych osób. Klikamy na ikonę koła zębatego przy konkretnym kontakcie i wybieramy opcję "Odblokuj".
Możemy również odblokować kogoś bezpośrednio z poziomu czatu. Klikamy w nazwę zablokowanej osoby i z menu wybieramy "Odblokuj".
Po odblokowaniu dana osoba odzyska możliwość kontaktowania się z nami na Messengerze i zobaczy nasz status online.
Kiedy warto kogoś odblokować?
Odblokowanie ma sens wtedy, gdy zablokowaliśmy kogoś pochopnie, np. przez pomyłkę lub nieporozumienie. Może to być też sytuacja, gdy zablokowana osoba przeprosiła nas i obiecała poprawę.
Jeśli jednak blokada była uzasadniona, lepiej jej nie cofać. Może się bowiem okazać, że problemy nasilą się na nowo.
Jak sprawdzić, kto mnie zablokował na Messengerze?
Messenger nie informuje wprost o tym, że ktoś nas zablokował. Nie ma też opcji sprawdzenia listy osób, które zablokowały nasze konto.
Jedynym sposobem na ustalenie, czy ktoś nas zablokował, jest spróbowanie wysłania mu wiadomości. Jeśli komunikator nie pozwoli jej dostarczyć, a zamiast tego wyświetli się komunikat o błędzie, oznacza to blokadę.
Możemy spróbować wysłać zablokowanej osobie zwykłą wiadomość tekstową, jak i plik multimedialny. Jeśli w obu przypadkach Messenger zwróci błąd, blokada naszego kontaktu jest pewna.
Dlaczego Messenger tego nie pokazuje?
Messenger celowo nie informuje wprost o zablokowaniu z dwóch powodów:
- Chce uniknąć potencjalnych konfliktów między użytkownikami.
- Uznaje to za prywatną decyzję osoby blokującej i nie chce jej ujawniać.
Dlatego jedynym sposobem na sprawdzenie blokady jest wysłanie wiadomości testowej do danego kontaktu.
Co się dzieje po zablokowaniu kogoś na Messengerze?
Blokada na Messengerze całkowicie uniemożliwia kontakt między dwoma użytkownikami. Osoba zablokowana nie może w żaden sposób skomunikować się z blokującym.
Oznacza to, że zablokowany nie może:
- Wysyłać wiadomości tekstowych
- Wysyłać zdjęć, filmów i innych plików
- Wykonywać audio i wideo połączeń
- Dodawać do znajomych
- Dodawać do grup
Próba kontaktu w każdej z powyższych form zakończy się komunikatem o błędzie lub braku możliwości dostarczenia.
Czy osoba zablokowana wie o blokadzie?
Messenger nie informuje wprost o zablokowaniu konta. Jednak zablokowany użytkownik dosyć szybko sam domyśli się tego, gdy nie będzie mógł się skontaktować.
Brak dostarczenia wiadomości i inne błędy jednoznacznie wskazują, że jego konto zostało zablokowane.
Jakie są skutki zablokowania kogoś na Messengerze?
Głównym skutkiem zablokowania na Messengerze jest całkowite odcięcie możliwości komunikacji między użytkownikami. Oznacza to:
- Brak wymiany wiadomości tekstowych
- Brak połączeń głosowych i wideo
- Brak możliwości wysyłania zdjęć, filmów itp.
- Brak informacji o statusie online
Ponadto osoba zablokowana:
- Nie zobaczy naszej aktualizacji statusu
- Nie będzie widziała naszej aktywności i obecności online
- Nie będzie mogła dodać nas do grupy
Mamy więc gwarancję braku jakiegokolwiek kontaktu ze strony zablokowanej osoby. Przywraca to nam poczucie prywatności i bezpieczeństwa.
Warto blokować użytkowników, którzy przesyłają spam, obraźliwe treści lub w inny sposób nas nękają. Messenger daje taką możliwość.
Podsumowanie
Artykuł omawia krok po kroku, jak zablokować kogoś na Messengerze. Wyjaśnia, gdzie znaleźć opcję blokowania w ustawieniach i jak wpisać dane osoby, którą chcemy zablokować. Pokazuje również, jak w prosty sposób odblokować kogoś, jeśli zmienimy zdanie. Dowiemy się z niego także, jak sprawdzić, czy ktoś nas zablokował oraz jakie są skutki zablokowania osoby.
Artykuł omawia dokładnie, co się dzieje po zablokowaniu kogoś na Messengerze. Wyjaśnia, że zablokowany użytkownik traci możliwość kontaktu z nami - nie może wysyłać wiadomości, plików, prowadzić rozmów itp. Nie widzi naszej aktywności online ani statusu. Dowiemy się, że osoba zablokowana nie jest informowana wprost o blokadzie, ale szybko się tego domyśli.
Tekst porusza kwestię tego, czy da się sprawdzić, kto nas zablokował na Messengerze. Wyjaśnia, że sam Messenger tego nie pokazuje, ale możemy to ustalić, wysyłając wiadomość testową. Jeśli komunikator zwraca błąd o braku możliwości dostarczenia, oznacza to blokadę.
Artykuł podsumowuje najważniejsze kwestie związane z blokowaniem na Messengerze w przystępny i jasny sposób. Dzięki niemu każdy użytkownik tego popularnego komunikatora dowie się, jak blokować i odblokowywać znajomych oraz jakie są tego konsekwencje.